Jak łatwo wydobyć współrzędne Google Maps?

Jak łatwo wydobyć współrzędne Google Maps

Wydobywanie współrzędnych z Google Maps

Wprowadzenie do wydobywania współrzędnych Google Maps

Google Maps stał się niezbędnym narzędziem do nawigacji i eksploracji świata wokół nas. Bez względu na to, czy szukasz pobliskiej restauracji, planujesz wycieczkę samochodową, czy po prostu próbujesz odnaleźć się w nieznanym mieście, Google Maps zapewnia dokładne i szczegółowe informacje. Jedną z najbardziej wartościowych funkcji Google Maps jest możliwość podawania precyzyjnych współrzędnych dla dowolnej lokalizacji na mapie.

Dlaczego wydobywanie współrzędnych Google Maps jest przydatne

Wydobywanie i przechowywanie współrzędnych GPS (opens in a new tab) za pomocą Google Maps może być niezwykle przydatne w różnych scenariuszach. Oto kilka powodów, dla których wydobywanie współrzędnych Google Maps jest korzystne:

1. Przechowywanie współrzędnych GPS restauracji

Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia lub osobą, która lubi odkrywać nowe doświadczenia kulinarne, wydobywanie i przechowywanie współrzędnych GPS restauracji może być przydatne. Pozyskując szerokość i długość geograficzną (opens in a new tab) ulubionych restauracji, łatwo możesz tworzyć spersonalizowane mapy lub udostępniać konkretne lokalizacje znajomym.

2. Udostępnianie dokładnych lokalizacji

Znalezienie szerokości i długości geograficznej na Google Maps jest niezawodnym sposobem udostępniania precyzyjnych lokalizacji innym. W przeciwieństwie do tradycyjnych adresów, które mogą mieć wiele interpretacji lub wariantów, współrzędne wskazują dokładny punkt na mapie. Zapewnia to, że Twoi przyjaciele lub koledzy mogą nawigować bezpośrednio do zamierzonej lokalizacji bez żadnych niejasności.

3. Proste kroki do wydobycia

Pozyskanie współrzędnych z Google Maps jest prostym procesem, niezależnie od tego, czy korzystasz z Androida, iPhone'a/iPada, czy komputera. Sprawdźmy, jak możesz wydobyć współrzędne za pomocą różnych urządzeń:

 • Na komputerze: Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolnej lokalizacji na Google Maps i wybierz "Co jest tutaj?". Szerokość i długość geograficzna pojawią się w polu wyszukiwania na górze.

 • Na Androidzie lub iPhone'ie: Upuść czerwoną pinezkę na wybranej lokalizacji, dotykając i przytrzymując ekran. Współrzędne zostaną wyświetlone na dole ekranu w polu wyszukiwania lub pod opcją "Upuszczona pinezka".

 • Osadzone w adresach URL: Co ciekawe, współrzędne są osadzone w adresach URL Google Maps. Analizując adres URL, łatwo można zidentyfikować wartości szerokości i długości geograficznej.

Te proste kroki ułatwiają każdemu wydobycie współrzędnych z Google Maps, niezależnie od ich umiejętności technicznych.

Oprócz tych metod manualnych, dostępne są również narzędzia i usługi, które mogą zautomatyzować proces wydobywania współrzędnych Google Maps. Sprawdźmy kilka popularnych opcji, które mogą dodatkowo uprościć to zadanie.

Korzystanie z ekstraktora Google Maps Octoparse

Przegląd ekstraktora Google Maps Octoparse

Octoparse to potężne narzędzie do web scrapingu (opens in a new tab), które pozwala użytkownikom na wydobywanie danych z różnych stron internetowych, w tym z Google Maps, bez konieczności posiadania umiejętności programowania. Dzięki ekstraktorowi Google Maps Octoparse, łatwo możesz wydobywać adresy URL i znajdować konkretne ciągi tekstowe, takie jak współrzędne. Octoparse zapewnia przyjazne dla użytkownika interfejs i oferuje zarówno darmowe, jak i płatne plany, co sprawia, że jest dostępny dla użytkowników o różnych potrzebach i budżetach.

Konfigurowanie zadania w Octoparse

Aby rozpocząć scrapowanie współrzędnych Google Maps za pomocą Octoparse, musisz skonfigurować zadanie, postępując zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wprowadzenie adresu URL: Zacznij od wprowadzenia adresu URL strony Google Maps, którą chcesz scrapować do Octoparse. Upewnij się, że wybierasz "Tryb zaawansowany" dla bardziej precyzyjnego wydobycia.

 2. Zmiana User Agent (opens in a new tab): Aby zapewnić prawidłowe wczytanie strony internetowej, zmień agenta użytkownika w Octoparse na Firefox 45.0 podczas pracy z Google Maps.

 3. Rozpoczęcie ekstrakcji: Po zakończeniu wczytywania strony internetowej, możesz rozpocząć proces ekstrakcji. Kliknij na nazwę lub element zawierający współrzędne i wybierz "Wyodrębnij tekst z wybranego elementu". To pozwoli na przechwycenie niezbędnych danych do dalszej obróbki.

 4. Edycja nazwy pola i przycinanie danych: Po wydobyciu tekstu zawierającego współrzędne, możesz edytować nazwę pola, aby była bardziej opisowa. Dodatkowo, możesz chcieć obciąć wszelkie nadmiarowe informacje z wydobytego pola danych, aby uzyskać tylko dokładne współrzędne.

 5. Użycie wyrażeń regularnych: W razie potrzeby możesz użyć wyrażeń regularnych (opens in a new tab) (RegEx) do zdefiniowania wzorca wyszukiwania, który pasuje i wydobywa określone części adresu URL zawierające współrzędne. Pozwala to na bardziej precyzyjne wydobycie przy pracy z złożonymi adresami URL.

Uruchamianie skrapera Google Maps w Octoparse

Po skonfigurowaniu wszystkich niezbędnych ustawień dla zadania w Octoparse, możesz uruchomić skraper Google Maps, aby rozpocząć proces ekstrakcji. Octoparse pozwala na wprowadzenie ponad 10 000 adresów URL podczas konfigurowania zadania, co sprawia, że jest odpowiedni do scrapowania wielu adresów lub lokalizacji naraz.

Automatyzując proces ekstrakcji za pomocą Octoparse, możesz zaoszczędzić znaczący czas i wysiłek w porównaniu z ręcznym kopiowaniem i wklejaniem współrzędnych z Google Maps. Bez względu na to, czy potrzebujesz wydobyć współrzędne dla kilku lokalizacji czy dużej bazy danych, Octoparse zapewnia niezawodne i efektywne rozwiązanie.

Warto zauważyć, że choć Octoparse oferuje potężne możliwości scrapowania, ważne jest, aby szanować warunki korzystania i politykę użytkowania stron internetowych, takich jak Google Maps. Upewnij się, że korzystasz z Octoparse odpowiedzialnie i unikaj działań, które mogą naruszać warunki strony internetowej lub zakłócać jej usługi.

W następnej sekcji będziemy badać innar narzędzie o nazwie Outscraper's Google Maps Data Scraper, które oferuje dodatkowe funkcje do wydobywania współrzędnych i innych punktów danych z Google Maps.

Korzystanie z Outscraper's Google Maps Data Scraper

Przegląd Outscraper's Google Maps Data Scraper

Outscraper's Google Maps Data Scraper to potężne narzędzie, które pozwala użytkownikom wydobyć ponad 45 punktów danych z miejsc na Google Maps. Obejmuje to nie tylko współrzędne, ale także informacje takie jak nazwy firm, adresy, numery telefonów, oceny, recenzje i wiele więcej. Korzystając z Outscraper do wydobywania danych (opens in a new tab), możesz zaoszczędzić czas i wysiłek w porównaniu z metodami manualnego zbierania.

Wydobywanie współrzędnych za pomocą Outscraper

Usługa Outscraper's Google Maps Data Scraper oferuje dwie główne metody wydobycia długości geograficznej i szerokości geograficznej:

 1. Tworzenie zadania skrapowania: Za pomocą tej metody określasz lokalizację i kategorię do wydobycia danych. Na przykład, możesz utworzyć zadanie, aby znaleźć wszystkie muzea w Nowym Jorku i wydobyć ich współrzędne wraz z innymi istotnymi informacjami. Ten podejście pozwala na docelową selekcję konkretnych rodzajów firm lub miejsc.

 2. Używanie adresów URL lokalizacji: Alternatywnie, możesz bezpośrednio wprowadzić adresy URL lokalizacji do usługi Outscraper, aby wydobyć pożądane dane. Jest to przydatne, gdy już masz listę adresów URL lub chcesz wydobyć współrzędne dla określonych lokalizacji bez wybierania kategorii.

Aby wydobyć współrzędne za pomocą adresów URL lokalizacji bez określania kategorii lub lokalizacji, upewnij się, że aktywujesz tryb "Zwykłe zapytania" w Outscraper. Zapewnia to, że usługa skupia się wyłącznie na wydobyciu współrzędnych z podanych adresów URL.

Usługa Outscraper's Google Maps Data Scraper oferuje darmowy poziom testowy do celów testowych, pozwalając użytkownikom na zbadanie jej możliwości przed zobowiązaniem się do płatnego planu. Usługa działa na zasadzie płacisz za to, co zużyjesz, bez stałych opłat miesięcznych, co sprawia, że jest elastyczna i opłacalna.

Podczas wydobywania danych, takich jak restauracje z Google Maps za pomocą usługi Outscraper, ważne jest zauważenie, że niektóre lokalizacje mogą wymagać kodów pocztowych dla dokładnych wyników. Poprzez uwzględnienie kodów pocztowych w swoich zadaniach skrapowania, możesz zapewnić, że wszystkie istotne restauracje zostaną wydobyte bez żadnych pominięć.

W rzeczywistości, usługa Outscraper's Google Maps Data Scraper może poszczycić się obszernym zbiorem danych obejmującym ponad 650 000 restauracji tylko w Stanach Zjednoczonych. Ta obszerna kolekcja może być nieoceniona dla różnych celów, takich jak badania rynku, analiza czy tworzenie kompleksowych katalogów.

Korzyści korzystania z narzędzia do scrapowania danych Google Maps firmy Outscraper

Podczas gdy Google Maps dostarcza wiele informacji o firmach i miejscach, nie wyświetla bezpośrednio informacji o długości i szerokości geograficznej na ekranie głównym. Jednak te istotne dane można znaleźć w menu kliknięcia prawym przyciskiem myszy podczas korzystania z Google Maps na komputerze. Ręczne wyodrębnianie współrzędnych dla każdego miejsca może być czasochłonne i żmudne.

Usługa scrapowania danych Google Maps firmy Outscraper oferuje rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas poprzez zautomatyzowanie procesu wyodrębniania. Korzystając z ich potężnego scrapera danych, możesz uniknąć ręcznego wysiłku kopiowania i wklejania współrzędnych dla każdego miejsca indywidualnie. Pozwala to skupić się na analizowaniu i wykorzystywaniu wyodrębnionych danych, zamiast tracić godziny na powtarzalne zadania.

Co więcej, usługa scrapowania danych Google Maps firmy Outscraper oferuje niesamowite funkcje w przystępnych cenach. Model płatności za zużycie zapewnia, że płacisz tylko za to, czego potrzebujesz, nie będąc związany stałymi opłatami miesięcznymi. Bez względu na to, czy jesteś użytkownikiem indywidualnym czy firmą z określonymi wymaganiami dotyczącymi danych, Outscraper zapewnia opłacalne rozwiązanie, które warto rozważyć.

W następnej sekcji, będziemy badać inne narzędzie o nazwie Rozszerzenie Chrome Google Maps Extractor, które oferuje dodatkowe udogodnienia do wyodrębniania dokładnych informacji o szerokości i długości geograficznej bezpośrednio z przeglądarki.

Korzystanie z Rozszerzenia Chrome Google Maps Extractor

Przegląd Rozszerzenia Google Maps Extractor

Google Maps Extractor to cenne narzędzie, które pozwala użytkownikom uzyskać dokładne informacje o szerokości i długości geograficznej z Google Maps. Linie szerokości i długości geograficznej pomagają opisać każdy punkt na mapie Ziemi, a zaawansowane systemy GPS mogą precyzyjnie określić lokalizacje w obrębie metra, korzystając z tych współrzędnych. Dzięki Rozszerzeniu Chrome Google Maps Extractor, możesz łatwo wyodrębnić te istotne informacje dla dowolnego miejsca na mapie.

Instalacja i Korzystanie z Rozszerzenia Google Maps Extractor

Instalacja Rozszerzenia Chrome Google Maps Extractor to prosty proces, który można wykonać na dwa sposoby:

 1. Z Sklepu z Dodatkami Microsoft Edge (opens in a new tab): Jeśli korzystasz z przeglądarki Microsoft Edge, możesz znaleźć i zainstalować rozszerzenie Google Maps Extractor bezpośrednio ze Sklepu z Dodatkami Microsoft Edge.

 2. Ręcznie dla Chrome: Dla użytkowników innych przeglądarek, takich jak Chrome, można ręcznie zainstalować rozszerzenie, postępując zgodnie z poniższymi krokami:

 • Odwiedź oficjalną stronę Google Maps Extractor

 • Na stronie internetowej przejdź do sekcji "Pobierz".

 • Kliknij udostępniony link do pobrania pliku rozszerzenia (.crx).

 • Otwórz przeglądarkę Chrome i przejdź do chrome://extensions.

 • Włącz tryb programisty, przełączając go w prawym górnym rogu.

 • Przeciągnij i upuść lub kliknij "Załaduj rozpakowane", aby wybrać i zainstalować pobrany plik rozszerzenia.

Po zainstalowaniu, korzystanie z narzędzia Google Maps Extractor jest proste:

 1. Przejdź do Google Maps w swojej przeglądarce.

 2. Wyszukaj określone miejsce lub przybliż na interesujący obszar.

 3. Kliknij ikonę Google Maps Extractor w pasku narzędzi przeglądarki.

 4. Wyświetli się okno popup z różnymi opcjami wyodrębniania danych.

 5. Wybierz "Współrzędne" spośród dostępnych opcji.

 6. Wartości szerokości i długości geograficznej zostaną wyświetlone natychmiast.

Ekstrakcja dostarczana przez Google Maps Extractor jest dokładna i wszechstronna, eliminując potrzebę korzystania z zewnętrznych źródeł lub obliczeń manualnych. Sprawia to, że jest to efektywne rozwiązanie do uzyskiwania precyzyjnych współrzędnych bez kłopotów.

Co więcej, Google Maps Extractor oferuje funkcje przyjazne dla użytkownika, które są dedykowane początkującym, którzy mogą nie być zaznajomieni z pracą z danymi dotyczącymi długości i szerokości geograficznej. Narzędzie dostarcza kompleksowy raport danych wyszukiwania, obejmujący nie tylko współrzędne, ale także inne istotne szczegóły, takie jak adresy, numery telefonów, oceny, recenzje i wiele więcej.

Dostarczając wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu, Google Maps Extractor oszczędza użytkownikom czas, eliminując konieczność poszukiwania drobnych lub istotnych szczegółów gdzie indziej. Ta wygoda usprawnia pracę i zwiększa produktywność podczas pracy z danymi opartymi na lokalizacji.

Biorąc pod uwagę łatwość użytkowania, dokładność, kompleksowe raporty i funkcje przyjazne dla użytkownika, warto rozważyć inwestycję w Google Maps Extractor dla osób lub firm, które często pracują z danymi geograficznymi.

W naszej kolejnej sekcji, będziemy badać, jak automatyzacja ekstrakcji współrzędnych za pomocą bota (opens in a new tab)ów może dalsze usprawnić procesy i zapewnić efektywne rozwiązania do ekstrakcji współrzędnych na dużą skalę.

Automatyzacja Ekstrakcji Współrzędnych za pomocą Botów

Przegląd Automatyzacji Ekstrakcji Współrzędnych

Podczas gdy ręczne wyodrębnianie współrzędnych z Google Maps może być zarządzalne dla kilku lokalizacji, zbieranie współrzędnych hurtowo może szybko stać się nużące i czasochłonne. Istnieją jednak dostępne boty, które mogą zautomatyzować ten proces, sprawiając, że jest on bardziej efektywny i mniej pracochłonny. Boty takie jak Google Maps Scraper, Radius Finder, ZIP Code Finder, Coordinates to Address Converter i Address to ZIP Finder oferują efektywne i przystępne rozwiązania do ekstrakcji współrzędnych i danych z nimi związanych.

Korzyści Zastosowania Botów do Ekstrakcji Współrzędnych

Korzystanie z botów do ekstrakcji współrzędnych oferuje kilka korzyści, które mogą usprawnić procesy biznesowe i zwiększyć różne zastosowania:

 1. Automatyzacja (opens in a new tab): Korzystając z botów specjalnie zaprojektowanych do ekstrakcji współrzędnych, możesz zautomatyzować cały proces. Te boty są zaprogramowane do skrobania danych z Google Maps lub innych źródeł w sposób efektywny i dokładny. Ta automatyzacja oszczędza cenny czas i zasoby w porównaniu do metod ekstrakcji manualnej.

 2. Ekstrakcja Danych Hurtowo: Boty umożliwiają ekstrakcję współrzędnych hurtowo, a nie jednej lokalizacji na raz. Bez względu na to, czy potrzebujesz współrzędnych dla setek czy tysięcy lokalizacji, te narzędzia mogą obsługiwać duże zbiory danych bez kompromitowania dokładności lub efektywności.

 3. Kampanie Marketingu Bezpośredniego: Ekstrakcja współrzędnych za pomocą botów jest szczególnie przydatna dla firm prowadzących kampanie marketingu bezpośredniego. Dzięki precyzyjnym informacjom o szerokości i długości geograficznej, możesz skuteczniej docierać do konkretnych obszarów geograficznych, zapewniając, że materiały marketingowe trafiają do zamierzonej grupy odbiorców.

 4. Wzmożona Analiza Danych (opens in a new tab): Zautomatyzowana ekstrakcja współrzędnych pozwala na zbieranie obszernych danych opartych na lokalizacji, które mogą być wykorzystane do celów analitycznych. Poprzez połączenie wyekstrahowanych współrzędnych z innymi istotnymi informacjami, takimi jak adresy lub kody pocztowe, możesz uzyskać cenne wnioski na temat wzorców zachowań klientów, trendów rynkowych lub dystrybucji geograficznej.

Jedną z godnych uwagi usług botów wartych rozważenia jest Botster. Oferują oni szereg potężnych narzędzi zaprojektowanych do uproszczenia różnych zadań związanych z ekstrakcją współrzędnych i manipulacją danymi. Botster dostarcza boty, takie jak Google Maps Scraper, które automatyzują proces ekstrakcji współrzędnych z Google Maps na dużą skalę.

Przed zobowiązaniem się do planu abonamentowego, Botster oferuje okres bezpłatnego próbowania, który pozwala użytkownikom przetestować zdolności swoich botów osobiście. Ten okres próbny pozwala użytkownikom ocenić, czy usługa spełnia ich konkretne potrzeby przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

Wykorzystując moc automatyzacji poprzez usługi botów, takie jak Google Maps Scraper od Botster lub podobne oferty na rynku, firmy mogą zaoszczędzić znaczący czas i wysiłek, korzystając jednocześnie z dokładnych i wszechstronnych możliwości ekstrakcji współrzędnych.

Podsumowanie

Znaczenie Ekstrakcji Współrzędnych Google Maps

Szerokość geograficzna, długość geograficzna i współrzędne GPS odgrywają istotne role w naszym codziennym życiu, zwłaszcza dla częstych użytkowników Google Maps. Bez względu na to, czy planujesz podróż, spotykasz się z przyjaciółmi w określonym miejscu czy przeprowadzasz badania rynkowe, posiadanie dokładnych współrzędnych może znacząco wpłynąć na Twoje doświadczenie. Google Maps upraszcza proces uzyskiwania współrzędnych GPS dla konkretnych lokalizacji, czy korzystasz z niego na urządzeniu mobilnym czy komputerze.

Aby wyodrębnić współrzędne z Google Maps ręcznie, zazwyczaj upuszczasz pinezkę na pożądanej lokalizacji i przewijasz w dół, aby znaleźć wartości szerokości i długości geograficznej. Gdy już je znajdziesz, możesz je skopiować i wkleić tam, gdzie są potrzebne do precyzyjnego udostępniania lokalizacji lub innych celów.

Oprócz metod ręcznego wyodrębniania istnieje kilka narzędzi, które mogą jeszcze bardziej usprawnić ten proces. Na przykład rozszerzenie Chrome Google Maps Extractor zapewnia łatwe w użyciu rozwiązanie do uzyskiwania precyzyjnych informacji o szerokości i długości geograficznej bezpośrednio z przeglądarki. To rozszerzenie można łatwo zainstalować zarówno ze Sklepu dodatków Microsoft Edge, jak i ręcznie dla Chrome.

Korzystając z rozszerzenia Chrome Google Maps Extractor lub podobnych narzędzi wspomnianych wcześniej w tym wpisie na blogu, takich jak Google Maps Scraper Octoparse lub Google Maps Data Scraper Outscraper, możesz zautomatyzować proces ekstrakcji i zaoszczędzić cenny czas. Te narzędzia oferują funkcje przyjazne dla użytkownika, które są dedykowane zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. Możliwość skutecznego wyodrębniania współrzędnych jest przydatna nie tylko dla osób prywatnych, ale także korzystna dla firm z różnych branż. Od kampanii marketingowych, które targetują konkretne obszary geograficzne, po analizę danych opartą na dokładnych informacjach związanych z lokalizacją, wyodrębnianie współrzędnych z Google Maps stało się istotną częścią wielu procesów roboczych.

Warto zauważyć, że chociaż te narzędzia zapewniają wygodne sposoby wyodrębniania współrzędnych z Google Maps, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z nich i szanowanie warunków korzystania z dowolnej platformy, z której pobierasz dane. Upewnij się, że Twoje użycie jest zgodne z wymaganiami prawny i respektuje kwestie prywatności.